Aký symbol máš na tričku, takým si človekom. Možno si to neuvedomujeme, ale aj tričkom dávame okoliu o sebe vedieť zaujímavé informácie. Symbol, ktorý na nich máme, má v sebe mnoho významov, ktoré reflektujú našu osobnosť.

Spravili sme si teda malý experiment. Zobrali najpredávanejšie 3D tričká s dizajnovými symbolmi od dedoles.sk a na základe mystických, holistických, archetypálnych a rôznych iných definícií sme sa snažili dešifrovať, aké signály vysielame.

Tirčko s chameleonom
Chameleón

Chameleón je jeden z najpopulárnejších symbolov na tričku a o ich nositeľoch vyjadruje aj to, že majú dobrý pud sebazáchovy. Snažia sa splynúť s prostredím a vyhľadávajú dokonalú harmóniu. Nuž, a rovnako ako chameleón, nikam sa nehrnú.

Had

Had je známa legenda medzi zvieracími symbolmi, často sa objavuje aj na tričkách. Už samotná Eva v raji sa s ním stretla ako so zákerným diablom, pokušiteľom. Had však neznamená len niečo zlé, jedovaté. Pre Junga bol, napríklad symbolom libida, sily, energie a pre Freuda, samozrejme, symbolom sexuality. V mytológii predstavoval večnosť a moc. Takže, ak ti nabudúce niekto povie, ty had, zober si z toho to dobré. 🙂


Žaba

Áno, slizká žaba na tričku je tiež jeden z najpopulárnejších motívov. Možno pre jej veľké oči, výrazné sfarbenie, alebo podvedome aj preto, lebo predstavuje pohyb, zmenu, a dokonca aj plodnosť. Žeby pre ten dlhý sexy jazyk?

Sova

Sova je symbolom múdrosti a inteligencie, to vieme všetci. Avšak dávne kultúry si ju vykladali aj inak. Niekde dokonca predstavovala smrť (konkrétne kuvik). Sova predstavuje aj nočný život, samotu a nebezpečenstvo, čo však nikomu nebráni nosiť ju na tričku. Tam je neškodná. 🙂

Pes

Okrem klasických signálov priateľstva a vernosti pes symbolizuje aj ochrancu, dobré manželstvo, plodnosť, lásku k deťom, ale tiež agresivitu. V minulosti ho v mnohých kultúrach spájali so smrťou, kedysi bol dokonca vládcom podsvetia v podobe staroegyptského boha Anubisa. Dnes je to však jedno z najobľúbenejších zvierat človeka a kto nemá ani jedno tričko so psom, akoby ani nebol.

Vlk

Keď zbadá vlka na tričku Červená čiapočka či Tri prasiatka, asi sa nepotešia. Ale inak má tento krásny tvor aj veľa pozitívnych asosiácií. Tak, napríklad, vlk predstavuje aj silné puto, rodinu, divokosť, oddanosť alebo materstvo.


Lev

Kráľ zvierat je prvý symbol, ktorý sa nám vynorí v mysli, keď zbadáme leva na tričku. Tento majestátny tvor o nás hovorí, že sme vznešení, vodcovskí, silní a draví. Kedysi obľúbený symbol na erboch, sa dnes vyníma často nielen na tričkách, ale aj priamo na koži v podobe tetovaní.


Panda

Moderný symbol boja za práva zvierat, panda, je tiež silným spirituálnym zvieraťom. Pocit
bezpečia je pre ňu veľmi dôležitý a ak chcete byť jej kamaráti, dbajte na jej emócie. Silné emocionálne cítenie je pre ňu totiž charakteristické. Aj ten veľký smutný pohľad, ktorý na nás z tričiek hádže.

 Netopier

Netopier je síce obľúbeným symbolom Halloweenu, ale ten na tento sviatok z vysoka kašle. Pre niektoré kultúry predstavuje negatívne znamenie, temnotu a chaos (napríklad pre Jokera). Pre Číňanov je však symbolom šťastia. Veď, kto by nechcel mať
netopiera na tričku, keď po čínsky znie tak milo – biānfú.

Puma

Dámy, ak sa chystáte na pohovor, tričku s pumou sa radšej vyhnite. Váš potenciálny nový šéf by si mohol myslieť, že ho chcete zviesť. Jedine, že by ste naozaj chceli. 😀 Puma je totiž veľmi často spájaná so sexualitou, túžbou, ale tiež eleganciou a silou.

To, čo teda nosíme na tričku, sčasti vystihuje nás samotných. Občas je to ovplyvnené aj tým, aké zviera máme radi, alebo či predstavuje nášho domáceho miláčika. Jedno však platí pre všetky zvieracie symboly na tričkách: potešiť nimi môžete nielen seba, ale aj ľudí v okolí, ktorí majú v obľube rovnaké zviera ako vy.